Share this article Share
Deze videomapping van de Elektro Moon Vision Studio belicht de rijkdom en het erfgoed van de Europese beeldende kunsten.
Het werk speelt met de interactie tussen licht, 3D en de beeldende kunsten uit het verleden en nu. Het transformeert de architectuur van het Huis van de Europese Geschiedenis in een levend canvas. Door het gebruik van kunstmatige intelligentie proberen de ontwerpers het creatieve potentieel van digitale technologie uit te breiden. Zo ontstaat een link tussen het verleden en het heden.
Deze benadering viert het licht met een unieke audiovisuele ervaring. De digitale performance weerspiegelt de kunstwerken en de cultuur in het algemeen.
Het Huis van de Europese Geschiedenis is een museum in Brussel dat zich richt op het recente verleden van het Europese continent en het proces van Europese integratie. Gevestigd in een gebouw dat oorspronkelijk in 1935 werd ontworpen door de Zwitserse architect Michel Polak, hanteert het museum een transnationale benadering van gebeurtenissen die Europeanen door de tijd heen hebben verenigd en verdeeld. Tijdens het verkennen van Europa’s verleden worden bezoekers aangemoedigd kritisch na te denken over het heden om zo betrokken te zijn bij de toekomst. Het museum is zeven dagen per week geopend en de toegang is gratis. Een interactieve tablet is beschikbaar in 24 talen. Rondleidingen worden aangeboden in het Frans, Nederlands, Duits en Engels.